jakie kwiaty na pierwsze spotkanie

jakie kwiaty na pierwsze spotkanie

Internet przedmiotów – nieuniknionej przyszłości

Technologia nigdy nie przyniesie nam ciekawych wydarzeń i zawsze obiecuje uczynić nasze życie lepszym. W ostatnich latach nastąpił wybuch kreatywności technologicznego i innowacji, a śmiałe projekty podejmowane we wszystkich zakątkach Ziemi: od władzy bezprzewodowej, druk 3D, grywalizacja, autonomicznych pojazdów i automatyczne Content Recognition do robotów mobilnych oraz – wątek tego postu – Internet of Things, lub, jak niektórzy nazywają go, Internet wszystkiego.balon reklamowy i zamówienie na logo Brzmi Grand? Cóż, to chyba dlatego, że jest. Obietnica tego przedsięwzięcia jest niczym gra zmieniających, a ostatecznym celem jest doprowadzenie wszystkich obiektów nieożywionych do życia w prawdziwie Frankenstein-esque mody.

Czym jest Internet przedmiotów?

Internet przedmiotów (Internet przedmiotów) jest scenariusz, w którym każda rzecz – urządzenie, człowieka, sieć itd. – Ma unikatowy identyfikator i możliwość komunikowania się za pośrednictwem Internetu. Chodzi o to, aby stworzyć sytuację, w której nie musimy kontrolować każdego urządzenia osobno, lecz mają górną kontrolę nad poziom złożonego łańcucha zintegrowanych wydarzeń, nad ‚wojsko’ połączonych ze sobą urządzeń, które mogą komunikować się ze sobą jak również nas.

jakie kwiaty na pierwsze spotkanie

Internet Wszystko łączy kilka trendów, w tym w chmurze, wzrost podłączonych urządzeń, Big Data, coraz częstsze korzystanie z wideo i rosnące znaczenie aplikacji mobilnych w porównaniu z tradycyjnymi aplikacjami komputerowymi. Internet przedmiotów jest ewolucyjnym efektem tendencji do wszechobecnej informatyki, trend, który zakłada konieczność osadzania procesorów w przedmiotach codziennego użytku.

Kevin Ashton, współzałożyciel i dyrektor wykonawczy Centrum Auto-ID w MIT wyjaśnia potencjał internetu przedmiotów:

„Komputery, a dzisiaj, dlatego Internet jest niemal całkowicie zależna od ludźmi do informacji.

– autor artykułu