dlaczego kapitalizm jest zly

Opłaty Badanie transakcji zagranicznej Przed podróży za granicą

Jako główne banki czują presję, aby zwiększyć zyski, niektórzy emitenci kart kredytowych są kierowane turystów zagranicznych do specjalnych opłat i dopłat. Opłaty transakcyjne obce często zaoszczędzić na większości zagranicznych zakupów kartą kredytową w porównaniu do lokalnych usług konwersji walut.zakład pogrzebowy warszawa żoliborz Jednak rosnąca tendencja do wzrostu opłat za usługi zmusiła inteligentnych podróżnych, aby szukać lepszych ofert z konkurencyjnych banków.

Korzystanie z kart płatniczych za granicą Oszczędza gotówką bezgotówkowo za granicą może być ryzykowne. Kieszonkowiec lub stracił portfel może zrujnować wakacje lub zwłokę w podróży służbowej. Przez dziesięciolecia, czeki podróżne akceptowane Globetrotters w celu zmniejszenia ryzyka poprzez zastąpienie utraconych lub skradzionych pieniędzy. Oba rozwiązania wymagają, aby znaleźć biuro zmiany chętnych do handlu gotówki lub czeków w walucie lokalnej, zwykle niekorzystnego kursu wymiany. Stojąc w kolejce do kasjer może pracowali dobrze dziesięć lat temu, ale to nie pasuje do dzisiejszej szybkim tempie życia.

Podobnie jak karty kredytowe stają się powszechnie akceptowane w Stanach Zjednoczonych, stały się preferowaną formą płatności w wielu częściach świata. Kiedy udał się do Wielkiej Brytanii w listopadzie 2009 roku, jazda AL10 kabina zamieniane na $ 16.50, w tym opłaty transakcyjnej zagranicznej moja karta Banku. Jestem o wiele szczęśliwsza zapłacić pięćdziesiąt centów przesuwając kartę niż płacenie $ 18 po podróży do kantor.

Wspólne opłaty transakcyjne obce W marcu 2010 roku, główne emitenci kart kredytowych zgłosić zagranicznych opłaty transakcyjne począwszy aż 3 procent:

Capital One – bez obcego opłata transakcyjna

American Express – 2-3%, w zależności od statusu członka

– autor artykułu