Konferencja

Konferencja

Konferencja

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w III edycji konferencji naukowej, dotyczącej wolnego rynku o nazwie „Swobody działań na wolnym rynku”. Konferencja odbędzie się w dniach 19-21 maja w Warszawie na Uniwersytecie Ekonomicznym. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji. Poniżej przedstawiamy szczegółowy plan jej przebiegu.http://17pkswezopsuj.pl/

Pierwszy blok naszej konferencji będzie poświęcony samej teorii wolnego rynku. Przedstawimy najważniejsze założenia oraz historię myśli wolnorynkowej – od pierwszych założeń, przez przestawienie najbardziej znaczących postaci związanych z wolnym rynkiem oraz kapitalizmem, po współczesne interpretacje. Omówimy poszczególne szkoły gospodarcze, postaramy się dokonać porównań systemów i interpretacji realnie istniejących oraz tylko nazywających się wolnorynkowymi.

Dokonamy też porównania między wolnym rynkiem z gospodarką centralnie sterowaną a rynkami, gdzie istnieje państwowy interwencjonizm. Porównanie poprzemy licznymi przykładami. Udział w tym bloku szczególnie polecamy osobom, które nie są zaznajomione z teorią wolnego rynku i zasadami jego funkcjonowania. W prosty i przejrzysty sposób postaramy się przybliżyć Państwu wyżej wymienione zagadnienia.

W drugim bloku naszej konferencji nastąpi seria prelekcji prowadzonych przez najbardziej znanych współczesnych publicystów wolnorynkowych oraz ekonomistów. Wśród prelegentów mogą Państwo spodziewać się specjalistów z zagranicy oraz czołówki polskiej sceny. Tematy jakie zaproponowali nam nasi goście wyglądają następująco: Co należy zmienić w polskim systemie podatkowym?; Wolny rynek czy rynek regulowany?; Jak tak naprawdę działa wolny rynek?; Austriacka Szkoła Ekonomii – teoria i historia; Libertarianizm jako ruch wolnościowy; Kapitalizm czy socjalizm?; Czy anarchokapitalizm sprawdziłby się w praktyce?; Doskonała konkurencja – czy naprawdę istnieje?.

Ostatnim punktem konferencji będą dyskusje z udziałem prelegentów. Będą mogli Państwo zadać pytania specjalistom oraz prowadzić dyskusje z najbardziej znanymi osobistościami. Zapraszamy do aktywnego udziału w dyskusji!

Miejsce:

Konferencja odbędzie się w dniach 19-21 maja w Warszawskie na Uniwersytecie Ekonomicznym. Do Państwa dyspozycji będą trzy sale konferencyjne oraz łączące je korytarze. Udostępniony zostanie również bufet, oferujący tak zwany szwedzki stół oraz ciepłe i zimne napoje. Między drugim a trzecim blokiem konferencji zapraszamy Państwa na przerwę obiadową. Dla chętnych przygotowane zostaną również miejsca noclegowe.

Rezerwacje:

Aby wziąć udział w konferencji konieczna jest wcześniejsza rezerwacja i potwierdzenie obecności poprzez wysłanie e-maila na adres podany w zakładce „Kontakt”.

Prosimy o jak najszybsze zgłoszenia, ponieważ mamy ograniczoną ilość miejsc.

– autor artykułu