dlaczego potrzebny jest wolny rynek

dlaczego potrzebny jest wolny rynek

W 1986 roku rząd Indii ogłosił nową politykę oprogramowanie przeznaczone do służyć jako katalizator dla branży oprogramowania. Następnie w 1988 roku Światowej Polityki Rynku i ustanowienia Software Technology Parks Indii (STP) programu. W rezultacie, indyjski przemysł oprogramowania wzrosła z zaledwie 150 mln USD w latach 1991-1992 do oszałamiającej US $ +5,7 mld USD (w tym ponad 4 mld USD wartości eksportu oprogramowania) w latach 1999-2000, co oznacza roczny wzrost o ponad 50 procent ,

Ustanowienie Urzędu Regulacji Telekomunikacji Indii (trai) był kluczowym krokiem w kierunku skutecznego wdrożenia reform telekomunikacyjnych. W 1992 roku rynek telefonów komórkowych został otwarty dla podmiotów prywatnych, a następnie w 1994 roku rynek usług stacjonarnych, a ostatecznie w 1999 roku, krajowe przewozy dalekobieżne zostały otwarte dla prywatnej konkurencji. Przed tymi reformami, Departament Telekomunikacji był jedynym dostawcą usług telekomunikacyjnych.

dlaczego potrzebny jest wolny rynek

Ponadto, w celu przyciągnięcia bezpośrednich inwestycji zagranicznych, rząd zezwala obcym kapitałem w wysokości do 100 procent, a bezcłowy import na wszystkich wejściach. parki technologiczne stworzone przez rząd zaproponował również profesjonalne usługi pracy dla klientów opłacalne program Indiach od pracy ICT jest tak tanie przez światowych standardów.

Infrastruktura: teledensity w Indiach osiągnęła 3,5 procent ludności. Około 1 procent gospodarstw domowych ma stałe połączenia linii, w porównaniu do 10 procent w Chinach. Sektor mobile ma około 3 miliony użytkowników, rosnące na 100 procent rocznie, a oczekuje się, że wyprzedzi rynku telefonii stacjonarnej linii w niedalekiej przyszłości. Liczba rachunków internetowych wynosi około 1,5 miliona, rośnie w tempie 50 procent rocznie. Indie mają bardzo wysokie wskaźniki penetracji rynku telewizji naziemnej, kablowej i radiu.

– autor artykułu